fbpx

Jobs

Alătură-te echipei de profesioniști Nordis!

Responsabilitati:

  • Coordoneaza si urmareste activitatea de executie a lucrarilor de constructii conform contractului de executie privind durata, calitatea si receptiile, precum si stadiile fizice convenite cu beneficiarii;
  • Previzioneaza, organizeaza resursele logistice, financiare, umane aferente proiectului alocat;
  • Supervizeaza activitatea echipelor din subordine;
  • Raspunde de incadrarea in manopera prevazuta in deviz;
  • Urmareste si realizeaza obiectivele de profit prin optimizarea costurilor directe si indirecte si asigurarea calitatii produselor si respectarea cerintelor beneficiarului;
  • Raspunde de efectuarea verificarii lucrarilor pe faze de executie si intocmirea documentelor pentru receptia lucrarilor;
  • Mentinerea relatiilor functionale cu departamentele: tehnic, economic si executie

Cerinte:

  • Absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii
  • Experienta in executie – 5 ani
  • Disponibilitate la deplasari
  • Persoana organizata, atenta la detalii
  • Orientare spre munca in echipa
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita
  • Cunostinte MS Office, Autocad
  • Posesor carnet de conducere – categoria B

PROFIL CANDIDAT

  • Obiectivul acestui post consta in sustinerea echipei in achizitii, urmarire implementare si intermedierea relatiei cu partenerii interni si externi ai societatii;
  • Experienta profesionala de minim 1 an intr-o functie similara – de preferat;
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu (scris si conversational);
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Office: Excel, Word, PowerPoint);
  • Abilitati necesare ocuparii postului: rapiditate in gandire si actiune, capacitate de analiza si sinteza a informatiilor, prioritizare a activitatilor, buna comunicare la toate nivelele ierarhice, sociabilitate, implicare si rezistenta la stres.

RESPONSABILITATI

  • Colaboreaza cu departamentele tehnice interne si furnizorii pentru determinarea corecta a specificatiilor produselor care vor fi achizitionate;
  • Stabileste şi dezvolta relatiile cu furnizorii;
  • Cere oferte de pret, analizeaza si propune solutii de achizitii;
  • Elaboreaza şi lanseaza comenzi catre furnizori;
  • Intocmeste si deruleaza corespondenta comerciala;
  • Urmareste procesul de livrare, receptie si evalueaza furnizorii;
  • Propune concepte şi solutii pentru optimizarea propriei activitati;
  • Contactacteaza si stabilireste intalniri pentru Manager;
  • Verifica, din punct de vedere al corectitudinii, informatiile continute de corespondenta cu furnizorii (conditii comerciale, pret, termene de livrare, etc);
  • Asigura aprovizionarea cu resurse a obiectivelor
  • Negociaza preturile si contractele cu furnizorii si prestatorii si le supune aprobarii Managerului
  • Monitorizeaza piata furnizorilor si a categoriei de bunuri/servicii de care este responsabil, informeaza superiorul si departamentele interne din cadrul organizatiei asupra schimbarilor aparute in piata care pot avea un impact asupra organizatiei
  • Intocmeste baza de date Achizitii si o actualizeaza cu ofertele obtinute
  • Transmite noile oferte negociate catre superior pentru a fi introduse in baza de preturi
  • Verifica onorarea comenzilor catre obiective in timp util
  • Urmareste intocmirea de contracte de inchiriere/achizitii
  • Este responsabil pentru identificarea in timp util a furnizorilor de materiale, echipamente, etc.
  • Intocmeste diverse analize si rapoarte solicitate de Manager.

Oferta si beneficii:

  • Pachet salarial atractiv

Candidatul ideal

  • Absolvent al Universității de Arhitectura;
  • Punctual, serios si respectuos;
  • Dispus la deplasări in țară, atunci cand situatia o impune;
  • Cunoscător al pieței materialelor si tehnologiilor de construcții;
  • Necesitatea cunoasterii programului Archicad si a unui program de randare 3D.

Descrierea jobului

RASPUNDE DE INTOCMIREA:

  • Conceptelor de proiecte sau a Temelor de Proiectare;
  • Prezentarea conceptelor de proiect la clienți sau / si a Temelor de Proiectare si obținerea acceptanței pentru acestea;
  • Studiilor de fezabilitate;
  • Proiectelor Tehnice (DTAC, PTh, CS, DE): partea scrisa si partea desenata, liste de cantități, fișe tehnice etc.;

APLICA ACUM

Post

Incarca un CV

SEDIUL NOSTRU